Play the Italian lottery!

Play Online : Powerball - Mega Millions - SuperEnalotto - Euro Millions

Mega Millions Luaj online :: SuperEnalotto, Mega Millions

Results USA Powerball    2019-02-16

  29-30-41-48-64  01

  >>> Play online


Results USA Mega Millions    2019-02-15

  10-38-40-43-65  12

  >>> Play online


Results SuperEnalotto    2019-02-16

  10-17-42-59-61-80

  >>> Play online


Results Euro Millions    2019-02-15

  15-27-34-38-49  2-10

  >>> Play online


Superena Lottery

Llotaritë Online janë në dispozicion për këdo që sot me qasje të lehtë globale dhe zgjedhjen dhe shumëllojshmërinë e lojrave janë të mahnitshme!

Popullariteti i Superena
Midis llotaritë online të ndryshme në dispozicion të lojtarëve rreth globit, Superena Lotaria është një nga më të madhe. Thjeshtësia e tij dhe fiton thyer rekordin e kanë bërë përparim jashtëzakonisht popullor dhe i madh ka bërë që ajo u ri-filloi në vitin 1997. Superena filloi të parë në vitin 1950.
Fillimisht Superena mund të luhet vetëm nga njerëzit që jetojnë në Itali, por me internet është e mundur për cilindo që jetojnë kudo në botë për të luajtur këtë lojë falas online gjithnjë e llotarisë.

Si për të luajtur Superena
Tombol tërheq të zhvillohet të martën, të enjteve dhe të shtunave. Shanset për të fituar janë 6 / 90. Edhe pse shanset janë më të mëdha se llotarive të tjera kjo do të thotë kur ju fitoni ju fitoni një shumë të madhe.
Për të luajtur ju duhet të përputhen me 6 numra me ndonjë numër 90 i mundshëm. Gjashtë janë tërhequr numrat e fituar, së bashku me një numër bonus (referuar si Numri i këndshëm). Pagim është bërë nga 5 kategori dhe ndryshon sipas pishinë çmimin. Ka edhe një numër tjetër Superstar që është luajtur që e paguan për vete. Nëse ky numër fiton çmim, sasi mund të rritet 100 herë!

Fitues dhe rritjes
Një rekord çmimin e thyer? 147,807,299.08 (US $ 211,807,859.58) u fitua nga një mbajtës biletë italiane në 22 gusht 2009! Çmimi kryesor kishte kryer mbi një rekord-thyer 86 herë nga Janari 2009! Jackpots janë ndër më të madhe në botë! Me mbi 10 vjet në biznes lotari, kjo lojë vazhdon të rritet në nivel global, veçanërisht me lehtësi e internetit duke i dhënë akses për njerëzit kudo.

Shumë faqe online short ofrojnë lehtësi e blerjes dhe luajnë lotari Superena mbi internetit.

Win Big Mega Millions me!

Midis llotaritë online të ndryshme në dispozicion, Mega Millions është një zgjedhje popullore për ata që dëshirojnë për të provuar fatin e tyre për të fituar. Është SHBA ka luajtur më gjerësisht i bazuar, çmim i parë shumë-shtetërore lojë.

Si Mega Millions filloi
Loja e kishte origjinën e vet në vitin 1996 në SHBA dhe ai shkoi me emrin? The Game Big? formuar si një konsorcium prej gjashtë shteteve pjesëmarrëse. Në vitin 2002, shumë-lojë e shtetit iu dha titulli i ri? Miliona Mega?. Miliona Mega ka marrë pjesë 12 shtete. Dy lojtarë në ditët e para të lojës kanë fituar 233 million para tatimit i cili ishte një rekord të fitojë.

Nga 2005 loja u kompjuterizuar. Është shumë e thjeshtë për të luajtur Mega Millions nga çdo pjesë e botës. Lojtaret marr pesë numra të ndryshme duke filluar 1-56 dhe një numër 1-46 që është numri Mega Ball (kjo është tërhequr nga një makinë të veçantë). Makinë lëviz përreth topat e rradhës së armëve nga mechanized që mixes topa në një mënyrë të rastit.

Si të merrni filluar në lojë
Lojtaret për lojë mund të blejnë bileta deri në 15 minuta para se të tërheqë që është në një kohë fikse. Ligjet dhe rregulloret mund të ndryshojnë pak sipas shtetit ku biletat janë shitur. Miliona Mega tërheq mbahen çdo të martë dhe e premte.

Një disa hapa për të filluar
Për të luajtur Mega Millions, një lojtar duhet të regjistroheni në faqet internet të cilat veçori lojës dhe pastaj të identifikohem si një anëtar duke përdorur një fjalëkalim të sigurt. Hapi tjetër është për të zgjedhur e cila numëron ai ose ajo do të donte të luajë, me opsionet e klikuar apo pastrimit, nëse ata duan të deselect. Data e tërheq gjithashtu mund të zgjidhen para 12 orë kohë reale. Pagesa mund të bëhet përmes faqes s zgjedhur metodën e pagesës online. Email do të konfirmojnë lojtarët? përzgjedhje dhe një tjetër mail-i është dërguar pasi barazim zgjedhur me rezultatet. Ka mundësi të grumbullimit të fiton ose për të përdorur fitues për të blerë bileta më shumë për çdo lojë zgjedhur.


Select language:

en   de   it   es   sv   da   pl   af   sq   ar   be   

bg   hr   cs   et   tl   fi   fr   el   nl   id   

ga   ja   yi   ca   ko   lt   lv   mk   ms   mt   

no   pt   ru   ro   sr   sk   sl   tr   uk   cy   

hu   vi   

Luaj online